Włochy: muzułmanie wymogli usunięcie zabawek świnek w szkołach

1
2533

Dzisiaj już nie tylko krzyże w szkołach drażnią muzułmanów. We Włoszech uznali, że zabawki w postaci prosiaczków ich urażają! Ławeczka dla dzieci o wizerunku świnki musiała zostać usunięta z placu zabaw w szkole w Rovereto (Trento) po skargach imigrantów.

Wszyscy pamiętamy głośną sprawę obecności krzyży we włoskich szkołach. Sprawa trafiła przed Europejski Trybunał Praw Człowieka i była obserwowana przez całą Europę. Kilka lat temu zapadł wyrok mówiący, że narzucanie obecności krzyża w szkole narusza wolność sumienia i wyznania. Po ponad roku sędziowie Trybunału doznali jednak oświecenia i całkowicie wycofali się z wcześniejszych decyzji. Uznali, że krzyże w szkołach nie naruszają wolności sumienia i wyznania a państwa mają pełną swobodę decyzji w ich sprawie. W obronie krzyża stanęły miliony wiernych Kościoła Katolickiego i Prawosławnego ale również rządy np. włoski i polski.

Sprawa, o której piszę jest dużo mniej znacząca ale również pokazuje, że imigranci przybywający do Europy próbują narzucać nam jak ma wyglądać nasz kontynent, nasze państwo i wreszcie, nasze lokalne otoczenie. We wspomnianej już włoskiej szkole od lat stała plastikowa ławeczka-zabawka w postaci nieszkodliwej świnki. Przez lata nikomu nie przeszkadzała, aż zjawili się imigranci. Zgodnie z ich religią świnia to zwierzę nieczyste i… jak widać nawet jeśli jest z tworzywa sztucznego, ich dzieci nie mogą być “zanieczyszczone” poprzez obecność zabawki! :)
No cóż, nadchodzą w Europie ciężkie czasy dla twórców bajek takich jak Świnka Peppa czy Muppet Show.


Włosi powinni podążać za przykładem Szwajcarów, którzy uruchomili “świńskie tramwaje” w swoich miastach! (poniżej!)

swinkatramwwaj


Polska a imigranci #4 Różnice kulturowe i niebezpieczeństwo


 

Przeczytaj również:
Historyjka z Erasmusa: o Saudyjczyku i wieprzowinie
Krytykujesz w sieci islam? Stracisz dziecko!
Pedofilia w krajach islamskich – wkrótce w Polsce?


Żródło: http://www.barenakedislam.com/

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here