w

Co za podłość! Ambasador Izraela w Polsce mówi wprost: jeśli Trybunał Konstytucyjny nie uwali ustawy o IPN to relacje polsko-izraelskie się nie poprawią!

Całe relacje polsko-izraelskie zależą od decyzji Trybunału, która ma zapaść – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Anna Azari. Izraelska ambasador w Warszawie przekonuje również, że goszczący niedawno w Polsce Re’uwen Riwlin nie oskarżył naszych rodaków o odpowiedzialność za Holokaust. Doniesienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Izraela złożyli narodowcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki: Prezydent Izraela popełnił przestępstwo przypisywania Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie! Zawiadomienie do Prokuratury! [WIDEO]

W opinii Azari słowa przypisywane Riwlinowi nie padły. Ambasador ubolewa z powodu ich powielenia i nagłośnienia sprawy. Swój udział w tym miał mieć jeden z tytułów prasowych. – Błędem był nagłówek artykułu w „The Times of Israel”, który potem zaczęły przytaczać inne media – stwierdza ambasador.

Jej zdaniem trwającą debatę historyczną na temat II wojny światowej zakłóciła ustawa o IPN. – Mam nadzieję, że mądrze podejdzie do niej Trybunał Konstytucyjny – mówi „Rzeczpospolitej” Anna Azari dodając, że w wielu sprawach funkcjonuje polsko-izraelskie porozumienie. – Trudno jednak o jakieś nowe, gdy obowiązuje ustawa o IPN. Dlatego czekamy na decyzję Trybunału – dodaje.

https://www.youtube.com/watch?v=gSbUrEJCXYk&t=1s

ZOBACZ RÓWNIEŻ: BARDZO WAŻNE! Ustawa reprywatyzacyjna „nie podoba się” amerykańskim Żydom. Mają wsparcie senatorów. Chcą okraść Polskę!

Całe relacje polsko-izraelskie zależą od decyzji Trybunału, która ma zapaść – przekonuje izraelska ambasador dodając, że relacje nie zostały zerwane, ale wstrzymano niektóre działania. – Dyplomaci z naszej ambasady, gdy są zapraszani na spotkanie w jakimś ministerstwie, to dwa razy się zastanawiają, czy iść – tłumaczy.

Źródło: rp.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mocne słowa wiceministra sprawiedliwości: „Stawanie za kimś, kto jest podejrzewany o korupcję, to coś, co zżera państwo” [WIDEO]

Najliczniejszą grupę w KL Ravensbrück stanowiły Polki. Zamęczono tam kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaczek.