Izrael wspierał Państwo Islamskie? Tym razem oskarżenia wysuwają Palestyńczycy! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Izrael wspierał Państwo Islamskie? Tym razem oskarżenia wysuwają Palestyńczycy!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Palestyńczycy oskarżają Izrael o współpracę z Państwem Islamskim. Wcześniej takie zarzuty popłynęły z Teheranu.

Jeden z liderów Narodowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, Talal Nadżi, zarzucił Izraelowi kooperację z bojownikami Państwa Islamskiego w poszukiwaniu szczątków żołnierzy izraelskich. Trzech wojskowych poległo w czasie działań wojennych w 1982 roku w okolicy libańskiej wioski Sułtan-Jakub. Lider Narodowego Frontu Wyzwolenia Palestyny wchodzącego w skład Organizacji Wyzwolenia Palestyny, poinformował, że wojownicy ISIS wykonują prace poszukiwawcze na zlecenie Izraela na cmentarzu Jarmuk, na południe od Damaszku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 30 Paleństyńczyków zamordowanych przez izraelskich żołnierzy. Za co? Mieli czelność protestować przeciwko polityce Izraela.

W tym miesiącu to już kolejne oskarżenie pod adresem Izraela, jakie podnoszą jego przeciwnicy na Bliskim Wschodzie. Na początku maja przedstawiciel Iranu w Organizacji Narodów Zjednoczonych wystosował pismo do sekretarza generalnego ONZ António Guterresa, w którym zarzucił Izraelowi współpracę z Państwem Islamskim w celu siania chaosu na Bliskim Wschodzie. Według Irańczyków takie działania otwarły pole dla aktywności nie tylko ISIS ale także innych ugrupowań terrorystycznych.

Krytyka ze strony Iranu nastąpiła w kontekście naruszenia przez Izrael suwerenności Syrii. Stało się to po zaatakowaniu 10 maja przez izraelskie siły zbrojne obiektów wojskowych sił irańskich w Syrii. Ówczesne dane Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, której armia bierze udział w konflikcie syryjskim, mówiły, że nalot myśliwców F-15 i F-16 trwał dwie godziny. W tym czasie Izraelczycy wystrzelili 60 pocisków oraz 10 taktycznych rakiet naziemnych. Zaatakowano wówczas różne regiony Syrii, w których rozmieszczono irańskie siły bezpieczeństwa i syryjskie urządzenia obrony powietrznej. Iran takie osłabienie wojsk popierających prezydenta Syrii określił jako wsparcie dla Państwa Islamskiego, którego oddziały były stopniowo niszczone przez wojska Syrii, Rosji i Iranu, gwarantujące Baszszarowi al-Asadowi utrzymanie władzy w kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki: Prezydent Izraela popełnił przestępstwo przypisywania Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie! Zawiadomienie do Prokuratury! [WIDEO]

Twardą walkę z organizacjami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie, ale także z siłami opozycyjnymi w Syrii, zapowiedział przedwczoraj minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Podczas konferencji prasowej przy okazji wizyty w Moskwie szefa dyplomacji Mozambiku stwierdził, że na terytorium Syrii mają zostać tylko siły zbrojne państwa syryjskiego, a więc uznające władzę prezydenta Baszszara al-Asada.

Wrogie wobec niego siły Państwa Islamskiego, wojska partii opozycyjnych oraz oczekujący upadku reżimu al-Asada sąsiedzi mają wspólny cel, ale oficjalna współpraca między nimi naraziłaby ich na krytykę opinii międzynarodowej.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy