Renata Bogdanska - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Renata Bogdanska

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Irena Renata Anders, z domu Jarosiewicz, pseud. art. Renata Bogdańska (ur. 12 maja 1920 w Bruntálu, zm. 29 listopada 2010 w Londynie) – polska artystka rewiowa, pieśniarka, aktorka, kapitan WP (awans z podporucznika w 2008), działaczka polonijna w Wielkiej Brytanii; pierwsza żona Gwidona Boruckiego, druga żona gen. Władysława Andersa. Występowała w zespole rewiowym: Polish Parade (1941) podczas całej kampanii II Korpsusu, który zorganizował i prowadził Feliks Konarski. Z tym zespołem przemierzyli szlak bojowy przez Irak, Syrię, Palestynę i Egipt do Włoch. Feliks Konarski napisał tekst pieśni żołnierskiej Czerwone maki (muz. Alfred Schütz, 17/18 maja 1944 roku, które pierwszy raz zostało wykonane przez duet Renata Bogdańska i Gwidon Borucki, 28 maja 1944 roku).

Piosenki Renaty Bogdańskiej

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The request cannot be completed because you have exceeded your <a href="/youtube/v3/getting-started#quota">quota</a>.

Irena Anders zmarła 29 listopada 2010 w Londynie. Pogrzeb odbył się 8 grudnia w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie, gdzie odprawiono nabożeństwo żałobne, po czym trumna z ciałem została odprowadzona na cmentarz na Mortlake, gdzie dokonano kremacji.
Ostatecznie jednak została pochowana przy mężu 21 maja 2011 na cmentarzu na Monte Cassino.


Kochaj, kochaj na zawsze

Wystarczy tylko raz – Renata Bogdańska (Irena Anders)

Irena Anders
Irena Anders

 


Zapraszam serdecznie do posłuchania: Piosenki Międzywojenne:
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego
Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,504FaniLubię
18,035ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy