Zakończono śledztwo w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego. Czy wyjaśniono wszystkie okoliczności? - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Zakończono śledztwo w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego. Czy wyjaśniono wszystkie okoliczności?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Oficjalnie 1 marca roku 2018 Prokuratura Okręgowa w Łodzi zamknęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego. Sprawa wciąż jednak budzi silne emocje.

Jak informuje tygodnik „Wprost”, w sprawie śmierci posła z klubu Kukiz’15 przesłuchano jednego z najbogatszych Polaków, zaś prokuratura nie jest w stanie wykluczyć udziału osób trzecich w spowodowaniu wypadków. Zdaniem red. Marcina Dobskiego ustalenia prokuratury nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania, między innymi o to, dlaczego poseł stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w barierki na drodze S8.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UWAGA! Jednak “seryjny samobójca”? „Rz”: uszkodzony przewód hamulcowy przyczyną śmierci posła Wójcikowskiego

Duże wątpliwości budzi również odnalezienie akumulatora z samochodu posła 20 metrów od pojazdu, mimo iż maska pozostała zamknięta. Niektórzy świadkowie mówili ponadto, że Wójcikowski po zdarzeniu drogowym… wyszedł z auta, po czym powrócił do pojazdu.

Kilka miesięcy po wypadku znalazł się świadek twierdzący, że mijał samochód posła i zauważył włączone światła awaryjne. Z kolei samochód, który uderzył w pojazd Wójcikowskiego miał nie być oświetlony.

Redaktor Dobski zauważa również ekspertyzę Instytutu Sehna w Krakowie. Wskazano w niej na brak dowodów osobowych relacjonujących ruch samochodu posła przed zderzeniem. Ma być to podstawa hipotezy o udziale osób trzecich w spowodowaniu wypadku.

W sprawie śledczy przesłuchać mieli również jednego z najbogatszych Polaków – osobę z listy 100. najzamożniejszych obywateli. Przedstawiciele tej osoby mieli grozić Wójcikowskiemu kilka lat przed wypadkiem. Dlatego też prokuratura zainteresowała się wątkiem. Ponadto w sprawie przesłuchano żonę posła, dwóch z pięciu asystentów oraz dwóch posłów Kikiz’15.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lis, Michnik, Tusk mają na rękach krew samobójcy. Gloryfikowanie samobójcy jest skrajnie NIEMORALNE!

Prokuratura uznała jednak, że zebrany materiał nie jest wystarczający, dlatego też nie postawiono nikomu zarzutów w sprawie. Zgodnie z opinią śledczych samochód posła uderzył w barierę energochłonną z lewej strony i obrócił się o 90 stopni w prawo, zatrzymując się na prawym pasie prostopadle do kierunku jazdy innych samochodów. Jedno z aut ominęło pojazd Wójcikowskiego, zaś drugie nie zdołało tego zrobić i uderzyło w samochód posła Kukiz’15. Parlamentarzysta zginął mimo reanimacji w wyniku obrażeń charakterystycznych, zdaniem śledczych, dla wypadków komunikacyjnych. Ranne zostały cztery inne osoby.

Źródło: dorzeczy.pl / onet.pl / „Wprost”, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,870FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy