Za: Facebook
w

Zakończono śledztwo w sprawie śmierci posła Wójcikowskiego. Czy wyjaśniono wszystkie okoliczności?

Oficjalnie 1 marca roku 2018 Prokuratura Okręgowa w Łodzi zamknęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego. Sprawa wciąż jednak budzi silne emocje.

Jak informuje tygodnik „Wprost”, w sprawie śmierci posła z klubu Kukiz’15 przesłuchano jednego z najbogatszych Polaków, zaś prokuratura nie jest w stanie wykluczyć udziału osób trzecich w spowodowaniu wypadków. Zdaniem red. Marcina Dobskiego ustalenia prokuratury nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania, między innymi o to, dlaczego poseł stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w barierki na drodze S8.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UWAGA! Jednak „seryjny samobójca”? „Rz”: uszkodzony przewód hamulcowy przyczyną śmierci posła Wójcikowskiego

Duże wątpliwości budzi również odnalezienie akumulatora z samochodu posła 20 metrów od pojazdu, mimo iż maska pozostała zamknięta. Niektórzy świadkowie mówili ponadto, że Wójcikowski po zdarzeniu drogowym… wyszedł z auta, po czym powrócił do pojazdu.

Kilka miesięcy po wypadku znalazł się świadek twierdzący, że mijał samochód posła i zauważył włączone światła awaryjne. Z kolei samochód, który uderzył w pojazd Wójcikowskiego miał nie być oświetlony.

Redaktor Dobski zauważa również ekspertyzę Instytutu Sehna w Krakowie. Wskazano w niej na brak dowodów osobowych relacjonujących ruch samochodu posła przed zderzeniem. Ma być to podstawa hipotezy o udziale osób trzecich w spowodowaniu wypadku.

W sprawie śledczy przesłuchać mieli również jednego z najbogatszych Polaków – osobę z listy 100. najzamożniejszych obywateli. Przedstawiciele tej osoby mieli grozić Wójcikowskiemu kilka lat przed wypadkiem. Dlatego też prokuratura zainteresowała się wątkiem. Ponadto w sprawie przesłuchano żonę posła, dwóch z pięciu asystentów oraz dwóch posłów Kikiz’15.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lis, Michnik, Tusk mają na rękach krew samobójcy. Gloryfikowanie samobójcy jest skrajnie NIEMORALNE!

Prokuratura uznała jednak, że zebrany materiał nie jest wystarczający, dlatego też nie postawiono nikomu zarzutów w sprawie. Zgodnie z opinią śledczych samochód posła uderzył w barierę energochłonną z lewej strony i obrócił się o 90 stopni w prawo, zatrzymując się na prawym pasie prostopadle do kierunku jazdy innych samochodów. Jedno z aut ominęło pojazd Wójcikowskiego, zaś drugie nie zdołało tego zrobić i uderzyło w samochód posła Kukiz’15. Parlamentarzysta zginął mimo reanimacji w wyniku obrażeń charakterystycznych, zdaniem śledczych, dla wypadków komunikacyjnych. Ranne zostały cztery inne osoby.

Źródło: dorzeczy.pl / onet.pl / „Wprost”, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To on trzęsie całą Europą, mimo iż nikt na niego nie głosował i nie ma żadnego demokratycznego mandatu

Św. Jan Paweł II popierał wolną niedzielę! „Odpoczynek to prawo człowieka pracy”