Zdradzał Polskę za pieniądze? Bardzo mocne zarzuty prokuratury wobec lidera partii Zmiana - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Zdradzał Polskę za pieniądze? Bardzo mocne zarzuty prokuratury wobec lidera partii Zmiana

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prokuratura Krajowa w akcie oskarżenia skierowanym do warszawskiego Sądu Okręgowego w sprawie Mateusza P. twierdzi, że lider prokremlowskiej partii Zmiana czerpał pokaźne korzyści majątkowe ze współpracy z wywiadem Federacji Rosyjskiej. Były poseł miał również pracować dla Chińczyków.

Mateusz P. znajduje się w areszcie od maja roku 2016. W poniedziałek 23 kwietnia Prokuratura Krajowa podała, że akt oskarżenia wobec lidera partii Zmiana przesłano do Sądu Okręgowego w Warszawie w piątek. Dokonał tego mazowiecki wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Płużański: Proputinowską partię Zmiana i Komunistyczną Młodzież Polski trzeba zdelegalizować!

Jak zaznaczono, w śledztwie i akcie oskarżenia prokuratura stawia Mateuszowi P. dwa zarzuty: współpracy z wywiadem Rosji oraz Chin.

Lider Zmiany miał pomagać rosyjskiej FSB w działalności skierowanej przeciwko Polsce w okresie od 2009 do 2016 roku (do chwili aresztowania). Za przestępstwo pracy w obcym wywiadzie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei zarzut pracy Mateusza P. na rzecz wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej dotyczy okresu do 23 października roku 2015 (początek nawiązania relacji nie jest znany).

Sekretarz generalny Stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, a także były parlamentarzysta (poseł na Sejm RP V kadencji z list Samoobrony) oraz przewodniczący partii Zmiana miał – korzystając ze swojej pozycji zawodowej i społecznej, a także kontaktów z krajowymi i zagranicznymi dziennikarzami oraz politykami – promować cele Rosji. Emanacją takiej aktywności było prowokowanie antyukraińskich poglądów wśród Polaków i poglądów antypolskich na Ukrainie – uważa prokuratura.

Postawa Mateusza P. związana była, zdaniem Prokuratury Krajowej, z rosyjskimi służbami wywiadowczymi, zaś oskarżony za realizację celów Kremla miał czerpać „pokaźne korzyści majątkowe”.

Źródło: wpolityce.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,509FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy