w

„Jerusalem Post” oskarża prof. Żaryna: wznieca antysemickie nastroje w Polsce!

Popularna izraelska gazeta „Jerusalem Post” skrytykowała senatora RP i historyka, prof. Jan Żaryna za zdecydowaną odpowiedź na oskarżenia Polski o antysemityzm.

Gazeta przypomniała, że senator PiS, prof. Jan Żaryn, twardo odpowiedział na zarzuty o rosnący wśród Polaków antysemityzm. Wypowiedziała je ambasador Izraela w Polsce podczas obchodów rocznicy Marca’68. Anna Azari, która przyznała, iż „przez ostatnie półtora miesiąca już wie, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie – nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: TO JUŻ CZYSTA AGRESJA! W Tel Awiwie Żydzi siłą wtargnęli na teren polskiej ambasady i protestowali przeciwko ustawie o IPN!

Zdecydowanie na te słowa zareagował senator PiS. – Jeżeli ktokolwiek będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki – ocenił i dodał: – Jeśli robi to ambasador obcego państwa, to może powinniśmy prosić tę panią o opuszczenie kraju.

Ta wypowiedź nie spodobała się gazecie „Jerusalem Post”, która przypomniała, że słowa te padły w trudnym dla relacji Polski i Izraela momencie – okresie sporu o nowelizację ustawy o IPN.

Gazeta pisze też, że w związku z kryzysem dyplomatycznym w Polsce doszło do „fali antysemickich wypowiedzi w Internecie” i „kilku antysemickich wystąpień”, które potępiła Azari. Jako dowód, gazeta przytacza wyliczenia lewicowej organizacji „Nigdy więcej”, zajmującej się m.in. tzw. „mową nienawiści”. Szkoda, że pominęła antypolskie wystąpienia w Izraelu, jak pomalowanie swastykami wejścia do ambasady polskiej.

Źródło: rp.pl, pch24.pl

Zrównała PiS z moczarowcami. Senator Żaryn proponuje ambasador Izraela wyjazd z Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Znamienne! Oto twarz praworządności Platformy Obywatelskiej. Cezary Grabarczyk, były minister sprawiedliwości PO z zarzutami karnymi.

Polska straciła 18.0% populacji, Francja 1.4%, a Wlk. Brytania 0.9%. Mimo to nasz udział w odszkodowaniach od Niemiec wyniósł zaledwie 2.0%!